Математика, 2-сынып, Көбейту мен бөлудің байланысы
Жакпекова Асемгуль Сейрказыевна
Учитель начальных классов
КГУ “СОШЛ №38”
Пән:математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандармен амалдар орындау Күні: Сынып: 2 |
Мектеп: «№38 жалпы орта білім беретін мектеп-лицей» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Жакпекова Асемгуль Сейрказыевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Көбейту мен бөлудің байланысы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.2.2 – көбейту және бөлу – өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:
Көбейту мен бөлудің өзара кері амалдар екенін түсінеді, көбейту мен бөлу компоненттерін атайды, біледі. |
Көптеген оқушылар:
Көбейту мен бөлу амалдарына қатысты есептерді шығарады, көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты ажыратады, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданады. |
|
Кейбір оқушылар:
Көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты өз бетінше анықтайды, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, өрнектер құрастырып шығара алады. |
|
Бағалау критерийлері | Көбейту мен бөлу компоненттерін атайды, ажыратады.
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданады. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Көбейту мен бөлудің өзара кері амалдар екенін түсінеді, көбейту мен бөлу компоненттерін атайды, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін пайдаланады.
Пәнге тән лексика мен терминология: бөлу, көбейту, компонент, ауыстырымдылық қасиет. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Көбейту компоненттерін ата. Бөлу компоненттерін ата. Көбейту амалына кері амал қандай? Көбейтіндінің мәні қай уақытта өзгермейді? |
Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, достық, қамқорлық. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі, көркем еңбек |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, ноутбук |
Бастапқы білім | Көбейту мен бөлу компоненттерін біледі. |
Сабақ барысы |